JavaScript Codes

کهکشان دانلود
{هركس رادرزندگی،راهنمایی خردمندنباشدهلاك خواهدشد} امام سجاد{ع}
 

نوجوانان در دنیای مجازی

با وجود اینکه والدین و مربیان معتقدند نوجوانان در اینترنت وقت خود را به بطالت می گذرانند، تحقیقات نشان می دهد که وبگردی، بازی های ویدئویی آنلاین و شبکه های اجتماعی، در رشد و پیشرفت نوجوانان تأثیر بسزایی دارد.

با وجود اینکه والدین و مربیان معتقدند نوجوانان در اینترنت وقت خود را به بطالت می گذرانند، تحقیقات نشان می دهد که وبگردی، بازی های ویدئویی آنلاین و شبکه های اجتماعی، در رشد و پیشرفت نوجوانان تأثیر بسزایی دارد.

«نوجوانان در دنیای مجازی، مهارت های فنی و دانش لازم برای دنیای معاصر شان را یاد می گیرند.»

«نوجوانان در فضای اینترنت، نحوه ارتباط و تعامل، خلق هویت عمومی، ایجاد یک صفحه شخصی و ارسال لینک را می آموزند. این مسائل 10 سال پیش جزء مهارت های دست نیافتنی یا دشوار بود، اما جوانان امروزی به راحتی آنها را در فضای اینترنت یاد می گیرند.»

تحقیقات نشان می دهد که رسانه مدرن، جزء لاینفک زندگی جوانان امروزی به شمار می آید.»

«مطالعات آماری بیانگر نقش موثر وب سایت های اجتماعی در تعاملات اجتماعی جوانان است. البته این مطالعات شاخص است و ارزیابی خاصی را برای سنجیدن تأثیرات وب سایت های اجتماعی یا به طور کلی اینترنت روی جوانان ارائه نمی دهد.»

«نگرانی و دغدغه بزرگ بسیاری از والدین در مورد فرزندان شان، اوقاتی است که آنها در اینترنت سپری می کنند اما به جرأت می توان گفت که ترس والدین از فعالیت اجتماعی اینترنتی فرزندان، ناشی از بی اطلاعی و ناآگاهی آنها در مورد فضای اینترنت است.»

«در بسیاری از موارد، ترس و نگرانی از شکارچیان و افراد غریبه در اینترنت برطرف شده، اما هنوز ذهن والدین در مورد اینکه فرزندان شان در اینترنت چه می کنند، مغشوش و پریشان است. در حالی که افراد جوان معمولا با دوستان و افرادی که در محیط مدرسه یا ورزش آشنا می شوند، به صورت آنلاین به بحث و گفت وگو می نشینند.»

برخلاف اینکه والدین و همچنین مربیان معتقدند فعالیت های اجتماعی در اینترنت در حقیقت وقت تلف کردن است، اما تحقیقات نشان می دهد نوجوانان در میعادگاه های الکترونیکی، نظیروب سایت های اجتماعی، قوانین و محدودیت های زیادی دارند. اما بیشتر آنها روش خاص خود را برای برطرف کردن این موانع دارند تا به طور مداوم در اینترنت در دسترس دوستان شان باشند.

در واقع جوانان امروزی به جای رفتن به مکان های عمومی نظیر فروشگاه ها، خیابان ها و پارک ها، ترجیح می دهند از طریق اینترنت و وب سایت های اجتماعی با دوستان خود ارتباط برقرار کنند و این وب سایت ها به میعادگاه جدید جوانان تبدیل شده است.»

اینترنت در حقیقت فرصتی در اختیار نوجوانان قرار داده تا بتوانند خلاقیت خود را کشف کرده و به هرگونه اطلاعات و دانش در هر سطحی که نیازمندند، دسترسی پیدا کنند. به همین خاطر در این گزارش از جوانان و نوجوانان عصر حاضر به مشتاقان اینترنت یاد شده است.

شاید برای خیلی از خانواده ها این موارد بسیار آشنا به نظر می رسد که فرزندشان زمانی که از خواب بیدار می شود، اول از همه کامپیوترش را روشن می کند و حین آماده شدن برای رفتن به مدرسه با آن کار می کند و در طول روز و در مدرسه نیز برای دوستانش پیامک می فرستد.»

در واقع این تحقیق نشان می دهد در حالی که فعالیت های اجتماعی آنلاین در بین جوانان بسیار شایع و فراگیر شده، بسیاری از آنان حین اینکه در وب سایت های اجتماعی هستند، اطلاعات مورد نیازشان را در اینترنت جست وجو می کنند، بازی هایشان را سفارشی می کنند یا کار کردن با محصولات رسانه ای دیجیتال را یاد می گیرند.

تحقیقات انجام شده همچنین حاکی از آن است که جوانان به خاطر هویت آزاد و ویژگی بارز آن یعنی ناشناس ماندن کاربران، بیشتر ترجیح می دهند زمان شان را به صورت آنلاین بگذرانند تا سر کلاس های درس حاضر شوند، زیرا بیشتر از آنکه از بزرگ ترها و مربیان خود بیاموزند، از هم سن و سال هایشان حرف شنوی دارند و یاد می گیرند.

محققان همچنین در تحقیقات خود شکاف دیجیتال میان برخورداران و نابرخورداران از اینترنت را مورد تاکید قرار داده اند. آنها معتقدند کیفیت دسترسی نوجوانان به اینترنت بستگی به نحوه استفاده آنها از اطلاعات کتابخانه ای و همچنین مدرسه دارد که اغلب نیز با محدودیت هایی همراه است زیرا یا دسترسی به برخی سایت ها برایشان مقدور نیست یا اینکه اطلاعات مربوط به آموزشگاه و مدارس تنها در زمان فعالیت مدارس ممکن است.

پژوهشگران به والدین و مربیان نیز توصیه می کنند همگام با فرزندان شان در اینترنت پیش بروند و به طور نامحسوس بفهمند فرزندان شان در اینترنت چه می کنند.»

«از آنجا که والدین معمولا در مورد فعالیت های آنلاین فرزندان شان اطلاعاتی ندارند، بیشتر در گیرودار این هستند که آنها را راهنمایی کنند.»

«افراد جوانی که بیشتر زمان خود را آنلاین می گذرانند، اصلا دوست ندارند والدین یا مربیان صفحات شخصی شان را ببینند.»

«امروزه یادگیری بیشتر از طریق تبادل اطلاعات میان هم سن و سالان و همچنین اینترنت انجام می شود و این امر مستلزم تعریف جدیدی از آموزش در قرن بیست و یکم است.»

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : كهكشان دانلود

قالب وبلاگ وبلاگ اسکین قالب بلاگفا قالب میهن بلاگ قالب وبلاگ وبلاگ نویسان سرگرمی بازی اس ام اس فال تعبیر خواب قالب وبلاگ کد موزیک ساخت کد صوتی موسیقی بی کلام نوحه چت مترجم سایت زیباساز آموزش وبلاگ یاهو آمار فال حافظ تعبیر خواب گوگل ساعت رنک ماوس تغییر شکل ماوس ایجاد گالری اوقات شرعی تاریخ تقویم فونت تماس پرچم تصویر روز آی پی آب و هوا دیکشنری طالع ازدواج جمله تصادفی آپلود عکس دانستنی حدیث قالب بلاگ اسکای فروشگاه اینترنتی ایران آرنا
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات